Twój wyjazd

Motocyklowe chorumi w pięknej Gruzji.

Legenda głosi, że gdy Bóg rozdawał narodom skrawki ziemi, Gruzini zamiast stać pokornie w kolejce usiedli i zaczęli świętować. Tak pochłonięci byli biesiadowaniem, że przegapili moment nadania skrawka ziemi. Zrozpaczeni przyszli do Boga prosić o swoje miejsce na ziemi. Bóg stwierdził, że nie ma już ani jednego skrawka ziemi, który mógłby im przydzielić. Jednak w nagrodę za radość życia jaka biła od ich biesiadowania Bóg oddał im najpiękniejszy kawałek ziemi, który zachował dla siebie.

Ta legenda oddaje piękno Gruzji i charakter jej mieszkańców, który będziesz mógł zobaczyć tego lata.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilkanaście ekscytujących tras po  serpentynach Gruzińskich dróg. Do Twojej dyspozycji są nowe motocykle najlepszych marek:

 

 

Tydzień na motocyklu nie pozwoli poznać każdego zakątka tego kraju, ale to wystarczająco abyś zachwycił się wspaniałymi krajobrazami Dużego i Małego Kaukazu, zdumiewającymi zabytkami o kilkusetletniej historii, przepysznym jedzeniem oraz żebyś poznał życzliwych, pomocnych i otwartych Gruzinów, ich tradycję i zwyczaje.

Gruzja mimo swojej burzliwej historii to bezpieczny kraj. Korupcja jest na niższym poziomie niż w Niemczech czy USA, a na drogach często będziemy mijać patrole Policji w nowych amerykańskich radiowozach. Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi wynosi 0,3 promila. Policja nie chowa się po krzakach z radarami, ale częste patrole drogowe kontrolują uczestników ruchu. Musisz pamiętać, że Gruzini to motoryzacyjni wariaci, jeżdżą szybko i czasem „na trzeciego”, trzeba mieć oczy dookoła głowy, a zasadę ograniczonego zaufania doszlifujesz do perfekcji. Podczas jazdy spotkamy biegające na drodze krowy, konie, psy, nawet po trasie szybkiego ruchu – ale takich dróg będziemy unikać (jest ich zresztą niewiele :-)). Niemniej, co dziwne, wypadki nie zdarzają się często.
Służba zdrowia działa sprawnie, wyposażona jest w „europejskie” karetki, których czas działania nie odbiega od norm nam znanych (nie licząc dzikich terenów Kaukazu).

Opłata obejmuje: Opłata nie obejmuje:
 • wybrany motocykl z ubezpieczeniem na 6dni,
 • przewodnik
 • transfer z lotniska i na lotnisko,
 • noclegi w pensjonatach i hotelach,
 • śniadania i obiadokolacje, tradycyjna kuchnia gruzińska,
 • ubezpieczenie podróżne pakiet Luksusowy bez rozszerzeń,
 • ceremonia w tradycyjnej łaźni gruzińskiej w Tbilisi (dla chętnych).
 • paliwa do motocykli testowych,
 • biletu lotniczego,
 • kaucji zwrotnej za motocykl, 600 euro (gotówka rozliczana w dniu wydania i zwrotu motocykla)
 • biletów do odwiedzanych atrakcji.

Śpimy w komfortowych warunkach w wyselekcjonowanych hotelach i pensjonatach w pokojach dwu- i czteroosobowych z łazienkami, ręcznikami i wygodami kultury europejskiej. Dla chętnych, lubiących śpiwory, wodę ze strumienia i przygodę w stylu adv przygotowaliśmy niespodziankę w górach Kaukazu 😉 Większość hoteli ma bezpłatne wi-fi oraz pralkę.

Gruzja słynie ze wspaniałej kuchni. Będziemy kosztować regionalne potrawy: Chaczapuri, kinkhali popijając gruzińskim winem i Cha-chą. Posiłki składają się z pysznego śniadania i obiadokolacji. Jeśli jesteś wyjątkowym łasuchem możesz za przysłowiowe „parę groszy” kupić sobie „coś na ząb” po drodze.

Motocyklowe Chorumi – bo tak nazwaliśmy Twoją przygodę (od gruzińskiego tańca) rozpoczniemy powitaniem na lotnisku w Kutaisi (jeśli będziesz miał życzenie także w Tibilisi) na które szybko, ok 3h, przylecisz z Polski liniami Wizzair lub Lot. Odbierzemy Cię z lotniska i zawieziemy do hotelu. Podczas kolejnych 6 wspaniałych, intensywnych dni odwiedzimy:

Uzdrowiskowe Borjomi, malownicze Swanetii, Swanską zaporę, Gruzińską Drogę Wojenną, Kazbegi – Stepancmindę,

Jaskinię Prometeusza,

skalne miasto Wardzia,

zachwycająco zieloną  Tushetię,

zaskakujące Tibilisi, oraz wiele monastyrów i innych ciekawych, oryginalnych miejsc (np. łaźnię turecką :-)). To będzie tzw. objazdówka czyli będziemy spali w kilku hotelach. Nie musisz martwić się o walizki, po przepakowaniu się na motocykl zostawisz je w bezpiecznym miejscu, w którym będą czekać do końca Twojej przygody w Gruzji.

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś poznać nas bliżej przed podjęciem decyzji, nie czekaj, dzwoń, pisz, umów się z nami w naszym biurze w Wieluniu. Przekonasz się, że robią to motocykliści z krwi i kości dla Motocyklistów „minimum kosztów, maximum przygody”.

Zapraszamy, Welcome, მისასალმებელი J

TIME2MOTO LWG

Aby Twoja przygoda była komfortowa przygotowaliśmy najlepsze motocykle adventure: BMW GS 1200, Honda Africa Twin, Triumph Tiger 800 oraz Honda Transalp. Tymi maszynami, ubranymi w dualowe opony, gmole i kufry, w ciągu tygodnia będziemy robić ok 1200 km. Będziemy jeździć głównie asfaltami (choć w Gruzji w pojęciu asfalt mieści się także utwardzony dość równy szuter :-)), ale łowcy niewygód też znajdą coś dla siebie. Nad całą wyprawą będą czuwali profesjonalni instruktorzy, abyś czuł się bezpiecznie.

Tydzień szaleństwa w Gruzji

Koszt wycieczki od: 2499 zł

+ 1499 zł za osobę towarzyszącą

Rezerwacja

Rezerwacja wycieczki to 3 proste kroki.

1. Znajdź dogodny termin
2. Wybierz motocykl
3. Wypełnij dane osobowe i zapłać.


Wybierz datę wycieczki

Średnie temperatury w Gruzji

Temperatura powietrza w dzień °C
styczen6 luty7 marzec12 kwiecien18 maj23 czerwiec27 lipiec31 sierpień26 wrzesień26 październik20 listopad16 grudzień7
Temperatura powietrza w nocy °C
styczen-2 luty-1 marzec2 kwiecien7 maj12 czerwiec16 lipiec19 sierpień19 wrzesień15 październik9 listopad4 grudzień-1
Temperatura wody °C
styczen0 luty0 marzec0 kwiecien0 maj0 czerwiec0 lipiec0 sierpień0 wrzesień0 październik0 listopad0 grudzień0
Liczba godzin słonecznych h
styczeń3 luty4 marzec5 kwiecien6 maj7 czerwiec8 lipiec8 sierpień8 wrzesień7 październik5 listopad3 grudzień3

Średnie temperatury w Gruzji

Temperatura powietrza w dzień °C
październik20 listopad16 grudzień7 styczen6 luty7 marzec12
Temperatura powietrza w nocy °C
październik9 listopad4 grudzień-1 styczen-2 luty-1 marzec2
Temperatura wody °C
październik0 listopad0 grudzień0 styczen0 luty0 marzec0
Liczba godzin słonecznych h
październik5 listopad3 grudzień3 styczen3 luty4 marzec5