Kontakt

Dane firmy

TIME2MOTO CTM Sp. z o.o.
98-300 Wieluń
ul. Ewangelicka 4
KRS 688586
NIP 8322080440
REGON 367869430

Rachunki bankowe:
Rachunek opłat rezerwacji: 11 1140 2004 0000 3102 7817 4194
Rachunek wpłat kaucji: 11 1140 2004 0000 3102 7817 4194
EURO: 47 1050 1461 1000 0090 8019 7404
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Telefon: (+48) 600-700-226
E-mail: info@time2moto.pl
Rezydent Gruzja: +995 557 024 268

Formularz kontaktowy

Pliki do pobrania

FAQ

Jak się ubrać na wyprawę?

Wyruszamy na słoneczną Costa del Sol i spodziewana przez nas pogoda to około 17C. Jednak nie zapominaj, że część naszej trasy prowadzi górskimi drogami – możemy natrafić na zachmurzenia, bądź przelotne opady deszczu. Preferujemy pełny strój motocyklowy wymagamy jednak tylko atestowanego kasku, reszta stroju to Twoja decyzja. Jednak większość uczestników jeździ w pełnym stroju

Jaki bagaż mogę wziąć ze sobą do samolotu?

Podróżujemy róznymi liniami lotniczymi low cost, zazwyczaj ze standardowym bagażem podręcznym (torba o wadze do 10kg i maksymalnych wymiarach 55x40x20cm). Przed spakowaniem warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi przewozu towarów w bagażu podręcznym linii lotniczej, którą wybierzesz. Kask motocyklowy możesz wziąć po prostu w rękę – nie musisz go umieszczać w swoim bagażu. Dobrym pomysłem może być również ubranie na siebie Twoich ciuchów motocyklowych oraz butów. A gdybyś miał większe potrzeby bagażowe – nie ma problemu! Za dodatkową opłatą ok.40 EUR dokupisz bagaż rejestrowany (zazwyczaj 20kg).

Nie potrafię szybko jeździć. Czy w takim razie wyprawa nie będzie dla mnie zbyt stresująca albo niebezpieczna?

Każdy uczestnik samodzielnie wybiera prędkość jazdy tak, aby czuć się komfortowo, pewnie a przede wszystkim bezpiecznie. Przez cały czas wyjazdu dostosujemy tempo do grupy, a jeżeli ktoś chce jechać wyraźnie wolniej – nie ma problemu! Nie zostaniesz pozostawiony sam sobie, przy najbliższym przystanku poczekamy na Ciebie.

Jakie dokumenty muszę posiadać?

Dowód osobisty i prawo jazdy kategorii A – to w zupełności wystarczy. Na wyjazd do Hiszpanii nie potrzebujesz paszportu, nie jest też konieczne tzw. międzynarodowe prawo jazdy jeśli jesteś obywatelem Unii Europejskiej

Czy muszę jechać w grupie, czy mogę się odłączyć?

Jeżeli wolisz poruszać się samodzielnie – nie ma problemu. Każdy z uczestników otrzyma trasę przejazdu na dany dzień i może wybrać samotne podróżowanie. Musisz jednak pamiętać, że nie będziesz wtedy mógł liczyć na pomoc grupy w niezaplanowanych przygodach (awaria sprzętu, brak paliwa etc.). A więc… w grupie zawsze raźniej!

Lubię szybką i dynamiczną jazdę. Czy będę mógł poszaleć na zakrętach, czy muszę jechać spokojnie „gęsiego”?

Każdy z uczestników wyprawy bierze wyłączną odpowiedzialność za swoje poczynania na drodze. Jazda motocyklem, to niebezpieczne hobby i nie można o tym zapominać. Jednak jeżeli chcesz ryzykować – nie ma problemu! Umówimy się tylko w którym miejscu poczekasz na resztę grupy i droga wolna. Możesz również w ogóle odłączyć się od grupy ( patrz pkt 1).

Wiem, że na miejscu czeka na mnie motocykl Yamaha, Honda, BMW. Na co dzień jednak jeżdżę inną marką. Czy to nie będzie dla mnie problemem?

Z motocyklem jak z samochodem – wsiadasz, przejeżdżasz kilka kilometrów i już zaczynasz „czuć maszynę”. A pierwszy odcinek wspólnej wyprawy na pewno przejedziemy bardzo spokojnie, tak abyś miał czas zapoznać się z Twoim motocykle. Sprawę ułatwią również nasze maszyny – są to wybrane, nowe modele marki Yamaha, które nie posiadają „narowistego” charakteru.

Co się stanie jak – odpukać – wywrócę się na motocyklu?

Po pierwsze – zawsze w takim przypadku możesz liczyć na pomoc opiekunów Time2moto i nikt nie zostawi cię bez pomocy! Posiadamy opracowane procedury awaryjnego postępowania w tym przypadku. Pamiętaj jednak, że w cenie wyjazdu nie zapewniamy ubezpieczenia osobistego. Być może wystarczy polskie ubezpieczenie NFZ (warto wyrobić kartę EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), a być może warto abyś pomyślał o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Decyzję pozostawiamy Tobie. Możesz kliknąć opcję Ubezpieczenie przy rezerwacji wyjazdu i wtedy masz od Nas ubezpieczenie podróżne Jeżeli zaś martwisz się o motocykl, to każdy z nich posiada pełne ubezpieczenie OC/AC wraz z Assistance. Niestety w przypadku zaistnienia szkody rozliczona zostanie Twoja kaucja, którą wpłacasz przed jego wypożyczeniem – jest to tzw. udział własny w ubezpieczeniu. Jest to jednak maksymalny limit wydatków, które wiążą się z uszkodzeniem przez Ciebie wypożyczonego motocykla. Orientacyjny koszt zbitego lusterka przy glebie parkingowej, to 40EUR. Wiemy, sprawdziliśmy na jednym z wyjazdów 😉

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Nic straconego – napisz na info@time2moto.com Z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie.